• Rzeszowska 41, Nisko / Kopernika 1, Nowa Sarzyna

Trening Medyczny

trening-medyczny-fotografia2

Trening Medyczny

Trening medyczny (jak i funkcjonalny trening medyczny) to jedna z form fizjoterapii przeznaczonej w szczególności dla sportowców. Ten sposób fizjoterapii wywodzi się z Niemiec oraz Skandynawii, gdzie znajduje się on na wysokim poziomie. Opiera się on na poprawie czucia głębokiego, a jednocześnie nie dopuszcza do przeciążenia organizmu poprzez nieodpowiednie dobranie aktywności fizycznej. Jest to forma treningu dostosowana do konkretnej osoby, zważywszy na jej wymagania. 

Fizjoterapeuta poprzez badanie określa i diagnozuje dysfunkcje organizmu lub konkretnej jego partii. Ta forma terapii dedykowana jest dla sportowców profesjonalnych, jak i uprawiających sport amatorsko. Może być stosowany jako kontynuuacja po pracy z fizjoterapeutą w obrębie terapii po urazach i kontuzjach. Trening prowadzony pod okiem specjalisty minimalizuje ryzyko powtórnego uszkodzenia lub przeciążenia danej partii ciała. 

Trening medyczny przywraca sprawność zastanych stawów, a także jest odpowiedni dla osób, ktore niedawno doświadczyły kontucji lub posiadają specyficzną budowę ciała. Prawidłowo wykonywane ćwiczenia są podstawą do tego, aby w pełni poznać możliwości i ograniczenia ciała, jak również odczuwać przyjemność z uprawiania sportu. Przekłada się to finalnie na lepsze osiągnięcia sportowe. 

trening-medyczny-3

Trening medyczny - co daje? 

Trening medyczny prowadzony jest przez fizjoterapeutę, który posiada również wiedzę z zakresu rehabilitacji. Łączy wiedzę z zakresu treningu personalnego i fizjoterapii. Dzięki temu zestaw wykonywanych ćwiczeń jest maksymalnie skuteczny oraz bezpieczny dla pacjenta. 

Cena wizyty

  • Trening medyczny60