• Rzeszowska 41, Nisko / Kopernika 1, Nowa Sarzyna

Rehabilitacja Domowa

fizjoterapia-domowa-fotografia

Rehabilitacja Domowa

Rehabilitacja domowa dostosowana jest do potrzeb osób, które ze względu na swój stan zdrowia nie są samodzielnie w stanie dotrzeć do gabinetu fizjoterapii. Obecnie w naszym gabinecie fizjoterapii taka usługa dostępna jest w ramach prywatnej wizyty, ktora nie podlega świadczeniu NFZ.

Rehabilitacja domowa skierowana jest w szczególności do osób:

rehabilitacja-domowa

Korzyści z rehabilitacji domowej

Rehabilitacja domowa jest bezpiecznym i komfortowym sposobem terapii,   Dużym atutem rehabilitacji domowej jest wczesne wprowadzenie terapii, ma to znaczenie gdy możliwości pacjenta są ograniczone. Szybkie rozpoczęcie rehabilitacji skutkuje krótszym okresem jego trwania. 

Fizjoterapia domowa i jej zakres jest niewątpliwie warunkowy stanem zdrowia pacjenta oraz szybkością regeneracji jego organizmu. Poprawnie prowadzona rehabilitacja zapobiega powstawaniu tak niekorzystnych schorzeń jak przykurcz mięśni czy powstawania odleżyn. Rehabilitacja domowa wprowadzona w odpowiednim momencie skutkuje również szybszym przyrostem masy mięśniowej, co ma znaczenie szczególnie po przebytej chorobie lub operacji. 

Dla wielu osób rehabilitacja w domu wiąże się również z przebywaniem w środowisku, które znają. Ma to znaczenie w przypadku osób po przebytych udarach mózgu oraz innych schorzeniach neurologicznych. Stan psychiczny pacjenta niejednokrotnie warunkuje możliwość przeprowadzenia skutecznej terapii. Praca z taką osobą w warunkach domowych jest łatwiejsza, nie występuje duże napięcie mięśniowe ograniczające pracę fizjoterapeuty. 

Rehabilitacja domowa

  • 45 minut70 zł
  • 60 minut80 zł