• Rzeszowska 41, Nisko / Kopernika 1, Nowa Sarzyna

Recovery Pump – Regeneracja dla sportowców

Recovery Pump - Co to jest?

Recovery Pump to zabieg regeneracyjny, przeznaczony zwłaszcza dla sportowców oraz osób doświadczających dużego wysiłku fizycznego. 

Urządzenie zbudowane jest z rękawa oraz jednostki sterującej. Sekwencyjnie pompowany mankiet założony najczęściej na kończyny dolne prowadzi do regeneracji oraz drenażu limfatycznego kończyn dolnych. 

Sam proces regeneracji jest zupełnie bezbolesny, nie wiąże się z większym dyskomfortem. 

Regeneracja przebiega etapami, a mankiet sterowany poprzez jednostkę sterującą pompowany jest sekcyjnie, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt drenażu, szczególnie ukierunkować przepływ krwi w naczyniach krwionośnych oraz limfy w naczyniach limfatycznych.

Korzystamy z najnowocześniejszego systemu Recovery Pump, gwarantującego poprawne wykonanie procesu regeneracji. 

recovery-pump

Jak działa Recovery Pump

Nasz układ limfatyczny ściśle jest powiązany z układem krwionośnym. Oba te układy współpracują w zakresie oczyszczania komórek organizmu z toksyn, również tych powstałych podczas intensywnego treningu. Regeneracja polega na szybkim i skutecznym odprowadzeniu toksycznym związków powstałych w mięśniach podczas wysiłku fizycznego. 

Urządzeniem stymulującym układ żylny i limfatyczny do pracy jest Recovery Pump, a jego działanie można uzasadnić w bardzo prosty sposób. Układ krwionośny w postaci żył nie posiada zastawek, które posiadają tętnice. Mankiety poprzez sekwencyjne pompowanie imitują działanie zastawek tętniczych i wspomagają odprawadzenie metabolitów. 

Stosowanie Recovery Pump redukuje konieczność wykonywania żmudnych ćwiczeń wspomagających pracę układu krwionośnego. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, zwłaszcza że imituje naturalną aktywność. Regeneracja przy użyciu Recovery Pump jest znacznie szybszym pasywnym sposobem na przywrócenie pełnej sprawności organizmu niż ćwiczenia aktywne lub odpoczynek. 

recoverypump

Recovery Pump - Cena

Cena zabiegu Recovery Pump jest zróżnicowana i zależna od długości trwania zabiegu regeneracyjnego. 

Standardowa cena to 30 zł za 45 minut.