• Rzeszowska 41, Nisko / Kopernika 1, Nowa Sarzyna

Rehabilitacja Pourazowa

fizjoterapia-pourazowa-fotografia

Rehabilitacja Pourazowa

Rehabilitacja pourazowa skierowana jest w szczególności do osób, które w nieodległej przeszłości przebyły uraz lub były trwale unieruchomione z powodu konieczności leczenia operacyjnego lub ambulatoryjnego. Rola fizjoterapeuty w takich przypadkach opiera się na oddziaływaniu funkcjonalnym na organizm pacjenta, a także wsparciu psychicznym i określeniu drogi oraz czasu powrotu do zdrowia. Sam proces rehabilitacji pourazowej jest niejednokrotnie procesem skomplikowanym i wymaga pracy na wielu płaszczyznach z pacjentem. Podczas fizjoterapii mogą być wykorzystywane elementy kinezyterapii, fizykoterapii, terapii manualnej oraz treningu funkcjonalnego. 

Urazy ciała zazwyczaj wywołują określony skutek w organizmie, który sygnalizuje nam konieczność interwencji lekarskiej. Może być to ból, opuchlizna, zaburzenia czucia, jak również ograniczenie ruchomości stawu. 

Rehabilitacja pourazowa, po niedawno przebytej kontuzji powinna prowadzić do szybkiego powrotu do pełni zdrowia i powrotu do normalnej dla danej osoby aktywności fizycznej. 

Odpowiednio przeprowadzona terapia, również w formie treningu funkcjonalnego, z dostosowaniem do konkretnego pacjenta i jego przypadłości warunkuje sukcesywny powrót do zdrowia. 

Rehabilitacja pourazowa pomocna jest w przypadkach:

rehabilitacja-pourazowa

Korzyści z rehabilitacji porauzowej

Wcześnie podjęty proces rehabilitacji pourazowej ma duży wpływ na jej skuteczność oraz czas trwania. Działanie planowe, konsekwentne i ciągłe warunkuje szybki powrót do zdrowia. Niezbędna jest tutaj ciężka praca pacjenta, również poza ustalonymi spotkaniami z fizjoterapeutą. 

Odpowiednio wcześnie wdrożona rehabilitacja pourazowa pozwala już we wczesnym stadium na ograniczenie dolegliwości bólowych i ograniczenie farmakoterapii. 

Terapia z fizjoterapeutą prowadzi również do znacznego obniżenia możliwości wystąpienia powikłań, w tym również do przeciążenia innych partii organizmu. 

Pacjent, który doświadcza poprawy swojego stanu fizycznego z dnia na dzień wykonuje chętniej ćwiczenia, poprawia się również stan jego zdrowia psychicznego, co ma duży wpływ na skuteczność terapii. 

Co wpływa na czas trwania rehabilitacji pourazowej?

Rodzaj i intensywność rehabilitacji pourazowej musi być dobrany pod konkretnego pacjenta, nie ma tutaj uniwersalnego schematu działania. Fizjoterapeuta w czasie wywiadu z pacjentem uwzględnia kilka czynników, które mają wpływ na intensywność i czas trwania rehabilitacji. 

Należą do nich: 

  1. Rodzaj przebytego urazu
  2. Stopień ingerencji lekarskiej (w tym operacyjnej) w organizm
  3. Rozmiar blizny po leczeniu operacyjnym
  4. Etap rekonwalescencji 
  5. Wiek pacjenta
  6. Waga pacjenta
  7. Sprawność fizyczna pacjenta
  8. Samopoczucie pacjenta

Rehabilitacja pourazowa - cena

  • 60 minut70 zł