• Rzeszowska 41, Nisko / Kopernika 1, Nowa Sarzyna

Regeneracja Sportowców

trening-medyczny-fotografia

Regeneracja Sportowców

Regeneracja sportowców to jedna z wiodących naszych specjalności. W szczególności swoją opieką otaczamy piłkarzy, którzy stanowią dużą część naszych pacjentów. Odpowiednio przeprowadzony trening, a także regeneracja po nim to klucz do sukcesu w przypadku aktywności sportowców. Aby regeneracja organizmu była przeprowadzona prawidłowo i skutecznie warto skierować się po poradę do fizjoterapeuty. 

Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiednia regeneracja organizmu warunkowana jest również przez sposób odżywiania. W naszym gabinecie do pomocy sportowcom podchodzimy holistycznie, w terapii bierzemy również pod uwagę nawyki żywieniowe. 

Regeneracja sportowców - dla kogo jest przeznaczona?

regeneracja-sportowcow-2

Korzyści wynikające z odpowiedniej regeneracji sportowców

Odpowiednio przeprowadzona regeneracja po treningu jest kluczem do odnoszenia sukcesów, przez profesjonalnych sportowców. Regeneracja to przede wszystkim zmniejszenie ryzyka przetrenowania organizmu. Przetrenowanie organizmu niesie sporo negatywnych konsekwencji, które w dłuższej perspektywie wpływają negatywnie na kondycje fizyczną. Po drugie odpowiednia i skuteczna regeneracja organizmu zmniejsza jego podatność na doznanie poważnego urazu oraz kontuzji. Warto również zaznaczyć, że odpowiednio przygotowany plan treningowy prowadzi do superkompensacji, co jest bardzo pożądanym zjawiskiem pośród profesjonalnych sportowców. 

Regeneracja sportowców ma również znaczenie w przypadku kulturystów oraz osób, które chcą osiągnąć konkretny efekt w postaci np. przyrostu masy mięśniowej lub zrzucenia wagi. W tych przypadkach jesteśmy w stanie nakierować pacjenta na odpowiednią drogę oraz doradzić z jakich form regeneracji i treningu powinien korzystać, aby było to w pełni bezpieczne dla jego organizmu. 

Regeneracja sportowców - cena

  • 60 minut70 zł