• Rzeszowska 41, Nisko / Kopernika 1, Nowa Sarzyna

Masaż Medyczny

fizjoterapia-ortopedyczna

Masaż Medyczny

Masaż medyczny to terapia manualna mająca na celu pobudzić do prawidłowej pracy układ krwionośny oraz nerwowy pacjenta. Fizjoterapeuta poprzez odpowiednio dobrane techniki oddziałuje na tkanki pacjenta. Jest to rodzaj terapii, która jest przyjemna dla pacjenta, działa również relaksująco. Do masażu medycznego używa się olejków terapeutycznych lub maści przeciwbólowych. 

Do głównych sposobów terapii, można zaliczyć – ugniatanie, uciskanie, oklepywanie, wibracja i roztrząsanie. Fizjoterapeuta w zależności od przypadku może dodatkowo stosować np. pistolet do masażu.  Masaż medyczny prowadzony jest w przeważającej większości przypadków w pozycji leżącej.

Masaż medyczny - dla kogo jest przeznaczony?

masaz-medyczny

Korzyści wynikające z masażu medycznego

Masaż medyczny to bezpieczna forma terapii, która nie prowadzi do pogłębienia dolegliwości w organizmie. 

Główną korzyścią wynikającą z masażu medycznego jest poprawa napięcia mięśniowego, co ma wpływ na sprawność całego organizmu. Po drugie masaż zwiększa stopień dotlenienia mięśni, co sprzyja ich szybszej regeneracji. Odpowiednio wywołane bodźce w obrębie mięśni poprawiają również poziom ich dotlenienia, co poprawia ich regenerację.

Masaż medyczny ma również duży wpływ na układ nerwowy pacjenta. W szczególności ma to duży wpływ w przypadku osób, które pracują oraz żyją w dużym stresie. Odpowiednio przeprowadzony działa relaksująco oraz pobudzająco. To układ nerwowy steruje pracą wszystkich mięśni w ciele człowieka, stąd odpowiednia jego regeneracja jest niezbędna do prawidłowej pracy całego organizmu.  

Stymulowana przez dotyk skóra ulega regeneracji w szybszy sposób, fizjoterapeuta poprzez masaż usuwa obumarły naskórek, poprawia obieg krwi w naczyniach skórnych oraz reguluje pracę gruczołów wydalniczych – potowych i łojowych.

Przeciwskazaniem do odbycia masażu medycznego może być zaawansowane stadium osteoporozy, z powodu łatwości uszkodzenia układu kostnego podczas terapii. 

Masaż medyczny

  • 30 minut45 zł
  • 90 minut100 zł