• Rzeszowska 41, Nisko / Kopernika 1, Nowa Sarzyna

Fizjoterapia Pooperacyjna

fizjoterapia-pooperacyjna

Fizjoterapia Pooperacyjna

Fizjoterapia pooperacyjna (rehabilitacja pooperacyjna) przeznaczona jest dla osób, u których tradycyjne, nieinwazyjne sposoby leczenia schorzeń nie przyniosły pożądanego rezultatu, co finalnie skutkowało leczeniem operacyjnym. 

Powrót do pełnej sprawności po niedawno przebytym zabiegu chirurgicznym niejednokrotnie wiąże się z dużym wysiłkiem. 

Odpowiednio opracowany i wdrożony proces rehabilitacji, na który składa się leczenie farmakologiczne i fizjoterapeutyczne pozwala na odzyskanie pełnej sprawności w możliwie najkrótszym czasie. 

Fizjoterapia pooperacyjna skierowana jest do osób po zabiegach:

fizjoterapia-pooperacyjna-1

Korzyści z fizjoterapii pooperacyjnej

Podjęcia fizjoterapii bezpośrednio po zabiegu operacyjnym, a nawet zaplanowanie jej jeszcze przed zabiegiem operacyjnym niesie dużo pozytywnych aspektów. 

Po pierwsze szybko rozpoczęta fizjoterapia pooperacyjna pozwala na ograniczenie przyjmowanych leków poprzez zmniejszenie napięcia mięśniowego i odczuwanie bólu. Po drugie kontakt z fizjoterapeutą jeszcze przed zabiegiem pozwala na przygotowanie pacjenta na możliwość ograczenia sprawności ruchowej, a tym samym zmniejszenie jego obciążenia psychicznego bezpośrednio po zabiegu. Pacjent jest świadomy tego, czego może się spodziewać oraz jaką pracę będzie musiał wykonać aby powrócić do pełnej sprawności.

Co wpływa na czas trwania fizjoterapii pooperacyjnej?

Rodzaj i intensywność rehabilitacji pooperacyjnej musi być dobrany pod konkretnego pacjenta, nie ma tutaj uniwersalnego schematu działania. Fizjoterapeuta w czasie wywiadu z pacjentem uwzględnia kilka czynników, które mają wpływ na intensywność i czas trwania rehabilitacji pooperacyjnej

Należą do nich: 

  1. Rodzaj przebytego urazu
  2. Stopień ingerencji lekarskiej (w tym operacyjnej) w organizm
  3. Rozmiar blizny po leczeniu operacyjnym
  4. Etap rekonwalescencji 
  5. Wiek pacjenta
  6. Waga pacjenta
  7. Sprawność fizyczna pacjenta
  8. Samopoczucie pacjenta

Fizjoterapia pooperacyjna - cena

  • 60 minut70 zł