• Rzeszowska 41, Nisko / Kopernika 1, Nowa Sarzyna

Fizjoterapia Ortopedyczna

fizjoterapia-ortopedyczna-fotografia

Fizjoterapia Ortopedyczna

Fizjoterapia ortopedyczna (rehabilitacja ortopedyczna) skierowana jest do osób, u których narząd ruchu został uszkodzony, utracony w wyniku przebytej choroby lub wypadku. Fizjoterapia ortopedyczna pomocna może okazać się również w stosunku do osób z wrodzonymi wadami układu ruchu – uszkodzeniami kości, uszkodzeniami stawów oraz tkanki mięśniowej.

Jeśli doznałeś w niedalekiej przeszłości urazu lub odbyłeś zabieg chirurgiczny warto jest skonsultować powrót do pełni zdrowia z fizjoterapeutą. Fizjoterapeuta w celu opracowania pełnego zakresu terapii może dodatkowo zlecić badanie USG, RTG, jak i rezonans magnetyczny. 

W procesie fizjoterapii ortpedycznej zawsze staramy się przywrócić stan zdrowia pacjenta do pełnej sprawności, sprzed wystąpienia urazu. Aby schorzenie nie nawróciło warto jest dokonać tego procesu pod okiem fizjoterapeuty, konsultując swoją aktywność fizyczną. 

Fizjoterapia ortopedyczna - dla kogo ?

Korzyści z rehabilitacji ortopedycznej

Zabieg chirurgiczny to zazwyczaj ostateczność, jest to zawsze duża ingerencja w nasz organizm. Dużą część urazów warto jest leczyć, zanim podejmiemy wspólnie z lekarzem prowadzącym decyzję o przeprowadzeniu operacji. Fizjoterapia ortopedyczna zachowawcza pomocna okaże się w przypadku urazów mięśniowo – więzadłowych. Poprzez odpowiednią terapię można doprowadzić do wzmocnienia mięśni, a także regeneracje uszkodzonych partii ciała. Warto również skonsultować swoją aktywność fizyczną oraz urazy z przeszłości, które mają duży wpływ na stan naszego organizmu.

Fizjoterapia ortopedyczna - Cena

  • 60 minut70 zł